• Blog Akademia Młodego Survivalowca


Jeżeli trafiliście do nas po raz pierwszy, chcecie nas poznać, zobaczyć co robimy i jak działamy – zapraszamy do lektury relacji z naszych imprez i szkoleń.

- Active knots


Jeżeli niejedną iskrę wykrzesaliście z nami na warsztatach ogniowych i niejedną menażkę odymiliście w ognisku i chcecie zobaczyć swoje umęczone twarze na zdjęciach ze wspólnych wyjazdów – jeżeli tylko macie odwagę, zapraszamy również do lektury…

  • Nasze działania
  • Active Knots bawi i uczy dzieci na półkolonii "Cztery Żywioły" w Mikołowie - Dzień Ognia

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Active Knots bawi i uczy dzieci na półkolonii "Cztery Żywioły" w Mikołowie - Dzień Ognia

Dziś mamy Dzień Ognia, pierwszy z Żywiołów, który postaramy się poskromić, dlatego jedziemy do Muzeum Ognia w Żorach, a następnie jako instruktorzy survivalu prowadzimy warsztaty pierwotnych technik rozpalania ognia. 

- Tandemowe Trip Love

Ogień - pierwszy Żywioł, który poskromimy! Poznamy jego sekrety, nauczymy się nad nim panować, czerpać z niego korzyści oraz utrzymywać w ryzach, by nigdy nie był zagrożeniem. Duże wyzwanie, ale nasi mali pasjonaci doskonale sobie poradzili! :)

Dzisiejszy dzień okrzyknięty był dniem Ognia. Pojechaliśmy tego dnia do Muzeum Ognia w Żorach, ale zanim wyruszyliśmy zorganizowaliśmy zawody Żywiołów.

Każda drużyna otrzymała ponczo. A co to takiego jest ponczo? Każde z dzieci już teraz wie, Pan Krzysiek dokładnie opowiedział do czego ono może służyć, zarówno w mieście jak i w lesie… A nawet pod koniec dnia jedna z drużyn wypróbowała zastosowanie poncz w lesie…

Na razie ponczo służyło jako element zawodów. Każda z drużyn schowała się pod zieloną płachtą i w różny, zabawny sposób musiała pokonać długość boiska ścigając się z sąsiadami. Zabawne to były Żółwiki! ;)

Jak tylko autokar, który miał nas zawieść do Żor, szybciutko się zebraliśmy i z wielkim zapałem ruszyliśmy na podbój Muzeum Ognia! Piękny to budynek, samo wejście do niego wzbudziło ogromne emocje wśród dzieci, a to był dopiero początek zabawy. Przywitała nas Pani, która wprowadziła nas w historię Muzeum, pokazała ciekawy film, dzięki któremu bardzo dużo dowiedzieliśmy się o ogniu, o straży pożarnej i wielkiej tragedii, która dotknęła miasto Żory. Emocje były tak duże, że aż wszystkie dzieci zgłodniały.

Gdy zajadały się pysznymi kanapkami Klaudia i Krzysiek z Active Knots opowiadali o ogniu, o sposobach jego rozpalania, o potrzebnych materiałach, a nawet o tym jak zabezpieczyć ognisko w terenie, gdzie można, a gdzie nie rozpalać ogień i co jest najczęstszą przyczyna pożarów terenów.

Po krótkiej prelekcji i zjedzonych wszystkich kanapkach udaliśmy się piętro niżej, gdzie zaparło nam dech z wrażenia jak piękne i interaktywne zadania na nas czekały!

Mogliśmy prześledzić krok po kroku opanowanie ognia przez człowieka, było dużo doświadczeń, które mogliśmy wykonywać; krzesaliśmy ogień za pomocą krzemienia i krzesiwa pierwotnego, gasiliśmy pożar, sprawdzaliśmy temperaturę rozżarzonego metalu, przebiegaliśmy przez kurtynę mgły, tańczyliśmy na płomieniach i wcielaliśmy się w role dyspozytorów ze Straży Pożarnej przyjmując zgłoszenia pożarów.

Z ogromna dawką wiedzy szybko wróciliśmy do Mikołowa, by móc rzeczywiście przetrenować sposoby rozpalania ognia. Każdy z Żywiołów powędrował do jednej z czterech stacji zadaniowych: rozpalanie ognia, filtracja wody, rozpijanie namiotów z poncz oraz naukę szyfrów, które już za dwa dni będą bardzo pomocne w wielkiej grze terenowej… Z uwagi na ograniczony czas każda z drużyn uczyła się tylko jednej z tych czterech rzeczy, ale to nie problem, ponieważ jutro naucza się pozostałych…

Zapraszamy! :)


Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 1
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 2
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 3
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 4
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 5
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 6
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 7
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 8
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 9
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 10
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 11
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 12
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 13
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 14
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 15
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 16
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 17
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 18
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 19
Akademia Mlodego Survivalowca 17 08 2016 Polkolonie Zywioly 20

comments

NASZE DZIAŁANIA

Akademia Młodego Survivalowca

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł czas na rywalizację i sprawdzenie sił każdego Żywiołu.

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach.

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach. -...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

Dzień Burzy Żywiołów na półkolonii w Mikołowie

Środa 24. sierpnia została określona przez nas dniem poskromienia wszystkich Żywiołów. -...

Więcej...