• Blog Akademia Młodego Survivalowca


Jeżeli trafiliście do nas po raz pierwszy, chcecie nas poznać, zobaczyć co robimy i jak działamy – zapraszamy do lektury relacji z naszych imprez i szkoleń.

- Active knots


Jeżeli niejedną iskrę wykrzesaliście z nami na warsztatach ogniowych i niejedną menażkę odymiliście w ognisku i chcecie zobaczyć swoje umęczone twarze na zdjęciach ze wspólnych wyjazdów – jeżeli tylko macie odwagę, zapraszamy również do lektury…

Zajęcia Active Knots na półkolonii w Mikołowie

Zajęcia Active Knots na półkolonii w Mikołowie
01-05.08.2016

- Tandemowe Trip Love

Pierwszy tydzień pracy z dziećmi na półkoloniach w Mikołowie zakończony. Ach taki był intensywny, że dopiero po weekendzie mając dwa dni wolnego za sobą jesteśmy w stanie cokolwiek napisać :)

30 dzieci. Można powiedzieć, że to niewiele, ale Szkodniki dają mocno popalić! O zgrozo! Połowa z nich będzie z nami w przyszłym tygodniu… Nie wiemy jeszcze czy damy radę ;)
Od 1 sierpnia Krzysztof działał na zwiększonych obrotach, eksploatowany przez całą 30 dzieci :) Każdy dzień różnił się od wcześniejszego. Było dużo atrakcji, wiele ciekawych elementów, mieli interesujących gości, ale również uczestnicy kolonii jeździli na wycieczki! Zdecydowanie nie nudzili się! :)

Krzysztof wykorzystał swoją wyobraźnię do stworzenia kilku gier terenowych dla dzieci, urozmaicając im czas zabawami edukacyjnymi i integracyjnymi, ale przede wszystkim stanął na wysokości ekstremalnego zadania - pilnowania porządku! Wprowadził trochę elementów musztry i dyscypliny wzbogaconej zabawą i przyśpiewkami. Podstawą pracy z grupami jest duża elastyczność wychowawców.

Wiedza survivalowa Krzysztofa, szczególnie z zakresu życia Natury, okolicznej przyrody była bardzo przydatna również podczas wycieczki dzieci do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie-Mokrym. Wędrując po ścieżkach dydaktycznych z całą grupą wspierał Przewodników dydaktycznych i organizował konkursy z wiedzy w Ośrodku Edukacji Leśnej.

Klaudia w tym czasie leniuchowała chodząc wyłącznie do pracy, ale już od 16 sierpnia do 26 sierpnia wspólnie będziemy prowadzić dwa tygodnie półkolonii „Cztery Żywioły” w Mikołowie. Będzie się działo, Żywioły będą szalały, a świetnie spędzanego czasu nie będzie końca! :)

 

comments

NASZE DZIAŁANIA

Akademia Młodego Survivalowca

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł czas na rywalizację i sprawdzenie sił każdego Żywiołu.

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach.

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach. -...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

Dzień Burzy Żywiołów na półkolonii w Mikołowie

Środa 24. sierpnia została określona przez nas dniem poskromienia wszystkich Żywiołów. -...

Więcej...