• Kalendarz 2


Jeżeli macie ochotę do nas dołączyć – zarejestrujcie się! Lub napiszcie do nas! :)

- Aktive Knots


Macie czasem wrażenie, że brakuje Wam godzin, wręcz nawet dni w dobie? 
U nas to chyba już norma, ale ogromną radość nam sprawia fakt, że większość tej zawieruchy spowodowana jest naszymi działaniami w terenie, głównie z młodzieżą, choć nie tylko, ponieważ z dorosłymi i starszymi osobami nawet również pracujemy. Najważniejsze, że wokół jest las, świeże powietrze i grupa ludzi chętna poznać sztukę survivalu.

Gdzie i kiedy można nas złapać przedstawiamy w poniższym kalendarzu.

Czekamy na Was i do zobaczenia na warsztatach!

 

Tandemowe Trip Love - Laponia 2016/2017

Wyprawa
Tandemowe-Trip-Love-TVP-3
Termin: 1 grudzień 2016 12:00

Miejsce: Mikołów - Laponia

Kilka tysięcy kilometrów, droga prowadząca na daleką Północ a wokół tylko śnieg i tak przez pół roku. Piękna perspektywa, której niejeden mógłby pozazdrościć. Nie jest to jednak sielankowy wyjazd, tylko ogromne wyzwanie! Dwójka ludzi postanowiła ruszyć za koło podbiegunowe rowerem tandemem z przyczepką, w której znajduje się 50-cio kilogramowy pies rasy Alaskan Malamute. Zamierzają pokonać trasę przebiegającą przez kilka krajów, ale ich głównym celem jest Laponia, tam chcą spędzić najwięcej czasu. Kim są i skąd taki szalony pomysł? Klaudia Jadwiszczyk –fizjoterapeutka, harcerka, miłośniczka przyrody i zwierząt, Krzysztof Lewicki – grafik komputerowy, pedagog ulicy, każdą wolną chwilę spędza bardzo aktywnie; oboje są instruktorami survivalu i od wielu lat prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży. Kadlook – wspaniały pies, niezwykle uczuciowy i przywiązany do właścicieli. Spokojny i łagodny, ale gdy trzeba, staje w obronie swojego stada. Opowiadają, że mają podobne poczucie, że we wcześniejszym wcieleniu należeli do któregoś z ludu Północy. Stąd właśnie pomysł na takie kierunek – Laponia ich sama wezwała. W założeniach ekspedycji przyświecają im trzy cele. Przede wszystkim chęć zimowej podróży w teren, który kochają, spełnienie podróżniczych marzeń. Następna kwestia dotyczy ich pasji jaką jest survival. Pragną doskonalić się w sztuce przetrwania w ekstremalnie zimowych warunkach, poprzez samą podróż rowerową przez tereny koła podbiegunowego, jak również możliwość, na którą bardzo liczą, spotkania i życia wśród ludu pierwotnego Laponii – Saamów. Mają nadzieję po ukończeniu ekspedycji stworzyć szkolenia z survivalu subpolarnego. Ostatnim istotnym dla nich aspektem jest podróż z psem. Udowodnienie ludziom, że da się zabrać swojego pupila na wyprawę, że nie należy oddawać go do schroniska, bądź wyrzucać do lasu. Chcą uczyć, że należy brać odpowiedzialność za swoje decyzje, a decydując się na pupila w domu, staje się on członkiem rodziny i do samego końca należy go tak traktować. Jak przebiegały przygotowania do ekspedycji, z czym musieli się zmierzyć w pierwszym etapie podróży, kto im pomógł, a jakie kłody wpadły im pod nogi – o tym wszystkim można przeczytać na ich stronie www.tandemowetriplove.pl Warto śledzić relacje z trwającej podróży, kibicować im i wspierać. W listopadzie rozpoczęli swoją przygodę, wrócić zamierzają za pół roku lub później. Co ich spotka na drodze, jakie temperatury będą im towarzyszyć, czy rower tandem poradzi sobie w takich warunkach i czy wciąż tak mocno będą kochać zimę – przekonamy się!

 

Telefon
512-279-884
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


Okres: Od 1 grudzień 2016 12:00 do 1 maj 2017 12:00
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota & niedziela

Wspierane przez iCagenda

NASZE DZIAŁANIA

Akademia Młodego Survivalowca

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł czas na rywalizację i sprawdzenie sił każdego Żywiołu.

26. sierpnia ostatni już nasz wspólny dzień na półkolonii „Cztery Żywioły”. Dziś nadszedł...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach.

25. sierpnia okrzyknięty został Dniem Ognia, dlatego pojechaliśmy do Muzeum Ognia w Żorach. -...

Więcej...

Akademia Młodego Survivalowca

Dzień Burzy Żywiołów na półkolonii w Mikołowie

Środa 24. sierpnia została określona przez nas dniem poskromienia wszystkich Żywiołów. -...

Więcej...