• Blog Tandemowe Trip Love


Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy?

- Tandemowe Trip Love


 Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy? Które elementy są dla nas najtrudniejsze, w czym potrzebujemy Waszej pomocy, a co możemy Wam podpowiedzieć i doradzić opierając się na naszym dotychczasowym doświadczeniu…

Najważniejsze informacje znajdziecie właśnie tutaj.

  • Blog
  • Jak zaplanować wyprawę rowerową?

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Jak zaplanować wyprawę rowerową?

Jak zaplanować wyprawę rowerową?

- Tandemowe Trip Love

Niewiele potrzeba by wyruszyć w podróż rowerową.

 Najważniejsze to:

  1. Określić datę rozpoczęcia podróży.
  2. Zdobyć rower, sakwy, namiot, śpiwór i czołówkę.
  3. Wybrać miejsce i ruszyć!

Tak naprawdę tyle wystarczy na początek. Czasem samo przygotowanie zajmie jeden dzień, bo wystarczy się spakować, wsiąść na rower, rzucić pracę i pojechać. Większy problem pojawia się, gdy nasz kierunek, który obraliśmy znajduje się na innym kontynencie bądź w strefie trudnego klimatu. Są to czynniki, które automatycznie wiążą się ze zwiększonym planowaniem i logistyką wyprawy, a także wydatkiem finansowym, co gdy nie masz babci milionerki, może stać się sporym kłopotem.

Jednak naprawdę niewiele potrzeba by zmienić coś w swoim życiu, odważyć się i ruszyć przed siebie. W jakiejkolwiek formie; czy to zmiana pracy, miejsca zamieszkania, hobby, kręgu znajomych, relacji w rodzinie lub sposobu życia.

Często czujemy się nieszczęśliwi, niespełnieni, samotni w odczuciach, często za sprawą braku odwagi podjęcia prostych lub nieco trudniejszych kroków w kierunku zmiany.

Ostatecznie o zmianie decyduje totalny kryzys, nieszczęście, niemożność pójścia już w jakąkolwiek inną stronę. Niestety My Polacy boimy się zmian. Tak bardzo boimy się utracić to co już posiadamy - pracę, co z tego, że szef to mobingujący idiota, wypłata najniższa, która nie starcza na życie; mieszkanie, co z tego że grzyb na ścianie, przecież przed chwilą wyłożyłem nowe kafelki, nie przeniosę się gdzie indziej, partner/partnerka, co z tego że pije i zdradza, przecież nikt mnie w wieku 35 lat nie będzie chciał, jestem nieatrakcyjny, bezwartościowy, nie chce być samotny.

Prawda, że tak to wygląda?

Stłumiony i uciśniony Naród przez lata - takie zostały teraz nasze umysły, a przecież nie ma odważniejszych i mężniejszych od Polaków na świecie! Tylko, że zapominamy o naszych zaletach, o naszych dokonaniach, zbyt dużo uwagi poświęcamy na pesymizm, a

warto podkreślać korzyści i zalety, warto cieszyć się prostymi rzeczami i je doceniać. Doceniać każdy drobny element i wartość z niego idąca.

Dlatego lubimy podróżować w kraje skromnych ludzi, ponieważ „im mniej masz, tym więcej dajesz”, za to też szanujemy Polaków,  ponieważ wbrew stereotypom wielu kieruje się taką zasadą.

Krok po kroku jak wygląda przygotowanie kilkumiesięcznej wyprawy rowerowej do Laponii już w następnym artykule.


 

comments

PROSTO Z NASZEGO BLOGA

Tandemowe Trip Love

Etat u Mikołaja!

 Gdyby nie wyprawa mielibyśmy już etat u Mikołaja. - Tandemowe Trip Love

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Z życia ptaków okiem Leśniczego. Czyli jak je upolować aparatem fotograficznym.

Czy jest lepsze źródło wiedzy na temat ptaków niż od leśniczego i pasjonata ornitologii? Piękny...

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Podlasie - kraina mrozów i zlodowaciałych jezior!

Jeszcze tak zimno nie było! Przekonaliśmy się również, że nie trzeba jechać do Skandynawii,...

Więcej...