• Blog Tandemowe Trip Love


Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy?

- Tandemowe Trip Love


 Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy? Które elementy są dla nas najtrudniejsze, w czym potrzebujemy Waszej pomocy, a co możemy Wam podpowiedzieć i doradzić opierając się na naszym dotychczasowym doświadczeniu…

Najważniejsze informacje znajdziecie właśnie tutaj.

 • Blog
 • Jak przygotować się do wyprawy? - cz.7. Załóż bloga

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Jak przygotować się do wyprawy? - cz.7. Załóż bloga

Jak przygotować się do wyprawy? cz. 7. (Załóż bloga)

- Tandemowe Trip Love

Jeżeli planujesz dużą wyprawę, która finansowo na daną chwilę Cię przerasta, ale nie chcesz odpuścić i uważasz, że jest ona z jakiegoś powodu wyjątkowa – możesz spróbować zwrócić się z pomocą do obcych ludzi. Ale pamiętaj, w życiu nic nie jest za darmo i czasem lepiej skromniej pojechać, dłużej na wyprawę pracować, niż pakować się w pewne relacje i zależności od firm i instytucji. Gdzie wkraczają do akcji pieniądze, tam zazwyczaj mogą być problemy. Jednak jeżeli już decydujesz się na tą drogę, to siłą rzeczy trzy kolejne punkty dotyczyć będą Ciebie.

 1. Wyznacz sobie datę.  
 2. Zacznij szukać, czytać, dowiadywać się.  
 3. Ćwicz.  
 4. Zbierz pieniądze.  
 5. Szukaj dobrego sprzętu.  
 6. Planuj trasę.  
 7. Załóż bloga, stronę internetową.  
 8. Pójdź do mediów.  
 9. Poszukaj sponsorów.  
 10. Rzuć pracę.  
 11. Pożegnaj się.

Ad. 6. Załóż bloga, stronę internetową

Jeżeli chcesz! Możesz założyć bloga, jeżeli czujesz, że masz ochotę i czas zostać blogerem! Przecież to takie popularne teraz… ;)

Blog, strona internetowa – to trochę taki pamiętnik sprzed 50 lat, warto zapisywać nasze wspomnienia, wklejać zdjęcia, pocztówki i zasuszone kwiaty… Ale na dużo większą skalę dzielimy się naszymi przemyśleniami i życiem. Możemy to oczywiście zrobić z kilku najważniejszych powodów:

 • by zwyczajnie zostać blogerem,
 • by zachęcić sponsorów, patronów do współpracy pokazując, że rzeczywiście nasza oferta promocji ich firmy zostanie skierowana do dużej grupy odbiorców,
 • by na bieżąco relacjonować swoje podróże w miejscu bezpiecznym, motywując się tym , by była to pamiątka dla siebie na przyszłość.

I pewnie z miliona innych powodów mniej nam znanych. 

My osobiście zdecydowaliśmy się na stronę z uwagi na to, że prowadzimy różne, szerokie działania i rzeczywiście chcemy trafiać do dużej ilości osób.

Prowadzimy zajęcia z survivalu dla dzieci, dzięki stronie zarówno dzieciaki, jak i rodzice mają wgląd do tego co się działo, dysponują zdjęciami swoich pociech. A jeżeli chodzi o wyprawę – by relacjonować to, co się dzieje u nas, jak się przygotowujemy, jak to wszystko przeżywamy i oczywiście działamy pod naszych ewentualnych sponsorów. Tutaj nie ma co ukrywać. Jeżeli chce się robić coś dużego i potrzebuje się chociażby delikatnego wsparcia, można próbować uderzać do ludzi, firm, organizacji, ale aby coś od nich uzyskać należy dać coś w zamian. Chociażby właśnie promocję, a portale społecznościowe i blogi to jest już powolutku standard w tym świecie.

Wiadomo, można wyruszyć na wyprawę życia! Okrążyć świat dookoła na rolkach, z ropuchą w plecaku albo na szczudłach! Są przepiękne wyprawy, cudowni ludzi, o których nie słyszymy, ponieważ po prostu robią to, co kochają i robią to wyłącznie dla siebie. Takich najczęściej spotykamy właśnie na trasie, gdzieś pod wodospadem ukrytym z dala od szlaku, na plaży wpatrzonego w księżyc, albo ubrudzonego, z ciężkim plecakiem przechadzającego się z tajemniczym uśmiechem ulice Tokio.

Jeżeli zamierzasz kierować się do sponsorów – będziesz musiał prędzej, czy później założyć bloga.

 

comments

PROSTO Z NASZEGO BLOGA

Tandemowe Trip Love

Etat u Mikołaja!

 Gdyby nie wyprawa mielibyśmy już etat u Mikołaja. - Tandemowe Trip Love

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Z życia ptaków okiem Leśniczego. Czyli jak je upolować aparatem fotograficznym.

Czy jest lepsze źródło wiedzy na temat ptaków niż od leśniczego i pasjonata ornitologii? Piękny...

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Podlasie - kraina mrozów i zlodowaciałych jezior!

Jeszcze tak zimno nie było! Przekonaliśmy się również, że nie trzeba jechać do Skandynawii,...

Więcej...