• Blog Tandemowe Trip Love


Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy?

- Tandemowe Trip Love


 Jak przebiegają przygotowania do zimowej wyprawy? Które elementy są dla nas najtrudniejsze, w czym potrzebujemy Waszej pomocy, a co możemy Wam podpowiedzieć i doradzić opierając się na naszym dotychczasowym doświadczeniu…

Najważniejsze informacje znajdziecie właśnie tutaj.

 • Blog
 • Jak przygotować się do wyprawy? - cz.1 (Wyznacz datę)

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Jak przygotować się do wyprawy? - cz.1 (Wyznacz datę)

Jak przygotować się do wyprawy? cz. 1 (Wyznacz datę)

- Tandemowe Trip Love

Do każdego wyjazdu, czy to weekendowego, czy miesięcznego lub dłuższego należy prawidłowo się przygotować. Nie należy lekceważyć zdobywania wiedzy na temat rejonu, w który się udajemy, planowania wszystkiego i sprawdzania każdego aspektu odpowiedniego zabezpieczenia się przed zagrożeniami ludzkimi i przyrodniczymi lub natury technicznej. 

 1. Wyznacz sobie datę.  
 2. Zacznij szukać, czytać, dowiadywać się.  
 3. Ćwicz.  
 4. Zbierz pieniądze.  
 5. Szukaj dobrego sprzętu.  
 6. Planuj trasę.  
 7. Załóż bloga, stronę internetową.  
 8. Pójdź do mediów.  
 9. Poszukaj sponsorów.  
 10. Rzuć pracę.  
 11. Pożegnaj się.

Główną zasadą survivalu jest „odpowiednie przygotowanie przed działaniem”, czyli jeżeli masz 6 godzin na ścięcie drzewa, poświęć 4 godziny na ostrzenie siekiery. Zasada ta dotyczyć powinna wszystkich elementów i działań w naszym życiu. Wtedy uchronimy się od wykonywania podwójnej pracy, awarii, problemów i rozczarowania względem nas. Podczas wyprawy nie możemy sobie pozwolić na błędy, dlatego przygotowując się do niej: 

Ad. 1. Wyznacz datę. Jest to dosyć ważna kwestia żeby rozsądnie wyznaczyć datę wyjazdu. Trzeba wziąć takie rzeczy pod uwagę jak: 

 1. Potrzebny czas na przygotowanie do wyjazdu; 
 2. Porę roku, warunki pogodowe jakie będą panowały; 
 3. Organizację życia – urlop, pozostawienie swoich dotychczasowych zobowiązań. 

Zawsze musimy realnie spojrzeć na możliwość wyruszenia w podróż. Czy to ma być weekend, czy pół roku należy odpowiednio się do tego przygotować. Szalenie ważną kwestią jest zdobycie jak największej ilości informacji o miejscach, do których się udajemy. Zwyczajów, religii, przyzwyczajeń, osobowości społeczeństwa; a także o prawach obowiązujących, o faunie i florze oraz klimacie. Atrakcje, zabytki i ciekawe miejsca, również należy poznać już wcześniej, byśmy później po powrocie nie żałowali, że „Ach byłem tak blisko boiska, na którym jako dzieciak trenował Ronaldoooo! Ooooo nieee!” 

Najwięcej czasu ta właśnie część przygotowawcza pochłania. 

Poza samą wiedzą, należy przygotować sprzęt, jego kompletowanie, udoskonalanie i reperowanie. Skupić warto by się było również na sobie. Czyli zadbać o swoje zdrowie, wzmocnić się, pójść do dentysty albo ortopedy. Jeżeli planujemy dłuższy wyjazd warto wreszcie pójść do odwlekanego w czasie lekarza, bo

lepiej teraz wyleczyć ząb, niż żeby w amazońskiej dżungli ból sparaliżował nas w działaniach. Ubezpieczenie, szczepienia, wyszukanie szpitali i placówek leczniczych w miejscu naszego pobytu także wchodzi w zakres naszych obowiązków przygotowawczych. 

Pogoda może być naszym najlepszym sprzymierzeńcem bądź najgorszym wrogiem i mordercą.

I należy wziąć to poważnie pod uwagę. Pogoda jest jedynym czynnikiem, na którego absolutnie nie mamy najmniejszego wpływu, dlatego jest tak niebezpieczna. Musimy zabezpieczyć się przed udarem cieplnym, od hipotermii, odmrożeniem itd. Itp. Wyjeżdżając gdzieś, zakładając formę naszego podróżowania i czas trwania, musimy uwzględnić warunki w jakich będziemy i tak dostosować termin rozpoczęcia wyprawy, miejsca, przez które będziemy przejeżdżać i zawsze drogę alternatywną oraz ratunek, miejsce bezpieczne w którym się schronimy, zregenerujemy siły, znajdziemy pomoc. 

Nigdy nie pojedziemy, jeżeli nie będziemy mieli urlopu, albo sąsiada, który zaopiekuje się naszym królikiem pod naszą nieobecność. Gdy już wstępnie nakreślimy sobie wyjazd w planach, należałoby przeorganizować nasze życie i trochę je dostosować do założonych planów. I tutaj znowu kwestia jest tego, jak długo trwać będzie wyprawa, czy tydzień czy już dużo dłużej. Jeżeli chcielibyśmy pojechać gdzieś nawet na kilka miesięcy, warto dowiedzieć się w pracy, czy jest możliwość podjęcia urlopu bezpłatnego, by gdy wrócimy – będziemy mieli pracę. Lub po prostu zbieramy urlop z kilku lat pracy… ;)

Ostatecznie zawsze możemy rzucić pracę – wtedy nic nas nie ogranicza w podróży.

cdn...


 

comments

PROSTO Z NASZEGO BLOGA

Tandemowe Trip Love

Etat u Mikołaja!

 Gdyby nie wyprawa mielibyśmy już etat u Mikołaja. - Tandemowe Trip Love

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Z życia ptaków okiem Leśniczego. Czyli jak je upolować aparatem fotograficznym.

Czy jest lepsze źródło wiedzy na temat ptaków niż od leśniczego i pasjonata ornitologii? Piękny...

Więcej...

Tandemowe Trip Love

Podlasie - kraina mrozów i zlodowaciałych jezior!

Jeszcze tak zimno nie było! Przekonaliśmy się również, że nie trzeba jechać do Skandynawii,...

Więcej...